Proč používám LinuxTéma 1

Zálohování dat na zhavarovaném systémuMnoho uživatelů počítače se systémem Windows se někdy setkalo se ztrátou svých oblíbených dat a neví jak se k nim dostat aniž by je poškodili tak, že by se již nedaly použít.

Díky operačnímu systému LINUX není nic jednoduššího.

Máte zavirovaný počítač?
Spadl vám váš zamilovaný operační systém Windows?
Nejdou spustit windowsy a vy se bojíte o svá uložená data?

Zkuste na svém počítači spustit některou z distribucí Linuxu. Při použití Live distribuce se počítači nemůže nic stát a vy si prohlédnete vše co se vám na vašich windowsech stalo a případně můžete opravovat, zálohovat svá data, vymazat škodlivé soubory a v podstatě projít váš celý zhavarovaný nebo poškozený systém.

Linuxových distribucí je velmi mnoho (snad několik stovek). Pokud se podíváme do českého prostředí, tak jich také není málo. Uvedu zde jen některé z nich.
Ubuntu, - Fedora, - Mandriva Linux, - OpenSuse, - PCLinuxOS - Slax Stažení Slaxu různé jazyky

Po mnoha zkouškách se mi osvědčila velmi jednoduchá distribuce Slax. Její velikost okolo 200MB se pro tyto případy velice hodí, protože nezatěžuje počítač programy, které pro zálohování nebo opravy windowsů nepotřebujete. Výhodou této distribuce je, že již po úspěšném nastartování nemusíte nic doinstalovávat, pracujete jako root, a můžete číst i zapisovat do FAT i NTFS, což u některých jiných distribucí bez doinstalace nejde.Ukázka programů v distribuci SLAX