Dioptrie sem dioptrie tam

Paciente nestěžuj si. Přijdeš o peníze a o spoustu času


Po ošetření a změření zraku oční lékařkou jsem si nechal udělat brýle podle receptu jím vystaveného. Po týdnu jsem si šel brýle vyzvednout, ale ouha nějak se mi točila hlava a po půl hodině jsem bolestí musel brýle sundat.
Doma jsem pak pátral po tom, kde je příčina a zjistil jsem, že na levém oku potřebuji téměř o jednu dioptrii více než mám na zhotovených brýlích.

Navštívil jsem proto optiku ve které mi brýle zhotovili a nechal jsem si zrak přeměřit, což skutečně potvrdilo, že pravé oko mám naměřeno správně ale levé oko o jednu celou dioptrii méně.

Zašel jsem proto k paní doktorce s tím, že mi špatně naměřila brýle. Ta však aniž by mi zrak přeměřila tvrdila, že ona si za svým měřením stojí že já si nemám co přeměřovat oči, že jsem nějaký kriminalista a že v optikách co dělají bifokály jsou fušeři.

Po takovémto jednání jsem přímo znechucen odešel z ordinace. Protože jsem se o události bavil s mnoha lidmi a ti mi tvrdili, že by k této doktorce ani nešli pro její chování k pacientům, rozhodl jsem se, že celou věc oznámím jako stížnost na Českou lékařskou komoru, protože nejen, že brýle nemůžu nosit ale po opravě na správnou hodnotu jsem jako důchodce přišel o 3 500.-Kč díky paní doktorce.

Rozhodnutí stěžovat si, ale asi nebylo správné?
Sice jsem byl po půl roce pozván prostřednictvím ČLK na přeměření zraku v krajské nemocnici, kde v podstatě byly hodnoty naměřeny správně tedy o jednu dioptrii více než ošetřující lékařkou, ale ČLK v místě okresního sdružení při projednávání mé záležitosti v podstatě neshledala zavinění lékařky, protože ta si trvá na svém, že nepochybila.